KROVINIAI GELEŽINKELIU

Krovinių gabenimas geležinkeliais dažnai yra pigesnis nei gabenimas keliais ar oru, todėl įmonėms, norinčioms sumažinti transportavimo išlaidas, tai yra patraukli galimybė. Be to, krovinių gabenimas geležinkeliu yra efektyvesnis nei vežimas keliais, nes traukiniai gali greitai įveikti didelius atstumus, mažiau sustodami, todėl sutrumpėja prekių gabenimo laikas.

Krovinių vežimo geležinkeliais pramonė ypač tinka sunkiems ir didelių gabaritų kroviniams, tokiems kaip anglis, mineralai ir žemės ūkio produktai, vežti. Traukiniais vienu metu galima vežti didelį kiekį krovinių, todėl krovinių vežimas geležinkeliu yra labai efektyvus ir veiksmingas krovinių gabenimo būdas.

Kitas krovinių vežimo geležinkeliais privalumas – jo tvarumas. Gabenimas geležinkeliu yra viena iš ekologiškiausių transporto rūšių, o ši pramonės šaka imasi priemonių, kad taptų dar tvaresnė. Pavyzdžiui, dabar daugelyje traukinių įrengtos modernios technologijos, pavyzdžiui, energiją taupantys varikliai, padedantys sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ir sumažinti jų poveikį aplinkai.